Avagy, miért is jó, ha kifejezetten a punchneedle technikához való Monk’s Cloth nevű szövetet választjuk?
Ez a szövet eredetileg a punch needle technikához készült. A németországi Zweigart gyárában gyártották, hogy mi könnyedén hódoljunk e remek hobbinak.
Alapanyaga 100% pamut, így ráadásul a környezetet sem terheljük vele. Bár szerintem aki ezt a technikát kedveli, inkább használ amúgy is természetes alapanyagokat, szövetet, fonalat.
Évekkel ezelőtt az interneten keresgélve a technika alapjai után láttam meg ezt a szövetet. Gondoltam is, hogy nem nagy dolog, ez a kongré, a keresztszemes hímzés szövete. Hát nem…
Persze vettem is kongrét, de valahogy nem tűnt olyan könnyednek vele a munka, mint a videókon láttam. Ma már tudom az okát, és meg is osztom Veled.
A punch needle működése abban áll, hogy a tű által bejuttatott fonalat a szövet (a tű kihúzásakor) magában tartja. Hiszen szálai rugalmasak, és ahogy a tű beszúrásakor szépen szétnyílnak, a tű távoztakor a szálak visszarendeződnek, így a fonal szépen bent marad.
A kongré szálai viszont másképp szövöttek, szálrögzítettek pont azért, hogy amikor a mintát készítik rá, az ne csússzon szét, hanem egyenletes képet adjon. Tehát ami a kongrénál előny, az a punch needle használatakor hátrány.
Nem mondom, hogy nem lehet használni, de szerintem szenvedés, és ez a technika pont nem arról szól, hogy erőltetni kellene valamit, hiszen a Monk’s Cloth imádja a fonalat és a tűt.
Ezt a szövetet olyan munkákhoz ajánlom, ahol az egész képet kitöltjük fonallal, mert maga a szövet nem túl mutatós például a Flobához képest. Persze ízlések és pofonok, hallottam már, hogy milyen gyönyörű ez a szövet.
1 méter /140 cm szélességben/ 12000.-
Már a boltban is megtalálod: https://bolt.pantyurek.hu/punch-needle-szovetek/monks-cloth-szovet/
Szóval ha már belevágsz a technikába közepes vagy vastag fonallal, ez az egyik legjobb választás.
A Flobáról is írok a későbbiekben, mert rajongok érte és szívből ajánlom.
Ha szeretnéd, itt is olvashatsz még róla: https://pantyurek.hu/monks-cloth-punch-needle-technikahoz/
És ha kis cukiságot szeretél látni, a linken egy mackót találsz, ami e textil felhasználásával készült: https://www.facebook.com/photo?fbid=1354056828449765&set=pcb.1354057401783041